Konkursy w roku szkolnym 2015/2016

Konkursy w roku szkolnym 2015/2016 kl. IV – VI:

– polonistyczne:

  • Ogólnopolski konkurs komiksowy – I miejsce: Alicja Rogulska kl. IVc, III miejsce: Julia Baniszewska kl. IVa
  • XVIII Dzielnicowy Konkurs Literacki „Magia Słowa” – II miejsce: Marta Ostrowska kl. VIc, wyróżnienie: Szymon Skowroń kl. VIc
  • Recytatorski „Magia Słowa” etap szkolny i dzielnicowy – wyróżnienie: Alicja Marzęda kl. IV b
  • Konkurs Komiksowy – wewnątrzszkolny
  • Recytatorski konkurs poezji K. I. Gałczyńskiego – udział
  • VII Ogólnopolski konkurs recytatorsko – wokalny poezji K. I. Gałczyńskiego – wyróżnienie: Małgorzata Trawińska kl. IVc
  • Szkolny konkurs ortograficzny – wyróżnienie: Gabriela Korzeniewska kl. VIc
  • Ogólnopolski konkurs „Między nami czytelnikami” – udział klas: Va, VIa, VId
  • Ogólnopolski konkurs filmowy – udział klas: IVc, Ve, Vb
  • Literacki konkurs w ramach Festiwalu „Rozwiń talent!” 2015
  • Konkurs Kuratoryjny – udział

– z języka angielskiego:

  • „Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego” – udział
  • „Macmillan school tournament” – III miejsce: Przemysław Kaleta kl. Via

– z języka niemieckiego:

  • Konkurs na najciekawszy kalendarz adwentowy – wewnątrzszkolny
  • Konkurs na najciekawszy wieniec adwentowy – wewnątrzszkolny

matematyczne:

  • Ogólnopolski konkurs matematyczny dla szkół podstawowych „Triathlon Matematyczny” – I miejsce Wiktoria Krakowiak
  • Superlogikus – wewnątrzszkolny całoroczny
  • Kangur Matematyczny 2016 – wyróżnienia: Jakub Frankowski Va, Adam Rzewuski kl. Va, Przemysław Kaleta kl. VIa, Szymon Skowroń kl. VIc, Marta Ostrowska kl. VIc
  • Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Nie tylko dla orłów” – udział
  • Konkurs Kuratoryjny – udział

– historyczne:

  • XXI Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów” – etap rejonowy Jan Polak z kl. Va
  • XI Dzielnicowy konkurs plastyczno – historyczny pt.: „Bez tej miłości nie można żyć…” – II miejsce: Wiktoria Krakowiak kl. Via, wyróżnienie: Szymon Skowroń kl. VIc
  • „Wojna obronna Polski w 1939 r.” – wewnątrzszkolny
  • Powstanie Warszawskie w oczach dziecka – udział
  • Szkolny konkurs historyczno – plastyczny „Józef Piłsudski” – Kinga Jaworska kl. VIa , Natalia Siarno kl. Via
  • VII Warszawski konkurs historyczny „Walka cywilna Polaków w II wojnie światowej” prezentacja multimedialna i plastyczna – udział
  • Powstanie Listopadowe i Odzyskania Niepodległości – wewnątrzszkolny ( krzyżówki)

– przyrodnicze:

  • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy „Różne środowiska życia – powietrze” – wyróżnienie dla 5 uczniów klas szóstych – Weronika Libner kl. VId, Gabriela Korzeniewska kl. VIc, Szymon Skowroń kl. VIc, Maria Pływacz kl. VIc, Marta Ostrowska kl. VIc
  • Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Nie tylko dla orłów” – udział

– muzyczne:

  • X Festiwal śpiewających szkół – półfinał: Małgorzata Trawińska kl. IVc
  • VIII Dzielnicowy Konkurs „Zakazane Piosenki” – II miejsce: Małgorzata Trawińska kl. IVc
  • XIV Warszawski Konkurs Piosenkarski „Tulipanada” – udział
  • XIV Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowany przez Związek Piłsudczyków – udział

– plastyczne:

  • Ogólnopolski konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową – udział
  • Ogólnopolski konkurs na najładniejszego aniołka – udział
  • Mazowiecki konkurs plastyczny „Najpiękniejsza pisanka” – wyróżnienia: Wiktoria Krakowiak kl. VIa, Adrian Stefański kl. Ve, Zuzanna Prochowska kl. VIa
  • Warszawski konkurs na palmę wielkanocną – udział

– z wychowywania fizycznego:

  • Turniej koszykówki – wewnątrzszkolny ( chłopcy, dziewczęta)
  • Rozgrywki lekkoatletyczne w ramach Memoriału Kamili Skolimowskiej w SP nr 312 – IV miejsce
  • Rozgrywki w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży:
    • rozgrywki dzielnicowe w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców- III miejsce: dziewczęta
    • rozgrywki dzielnicowe i warszawskie w piłce nożnej chłopców – I miejsce w dzielnicy, III miejsce w Warszawie
    • rozgrywki dzielnicowe i warszawskie w piłce nożnej dziewcząt – etap dzielnicowy

– inne:

  • IV Zimowy Turniej Szachowy – wewnątrzszkolny
  • Mój Patron – wewnątrzszkolny
  • Dekoracja bożonarodzeniowa „Najbardziej świąteczna klasa” – kl. VId
  • Na najpiękniejszą dynię halloweenową – wewnątrzszkolny
  • Konkurs na pisankę i palmę wielkanocną – wyróżnienie: Oliwia Piskozub kl. Vc
  • Konkurs Fotograficzny w ramach Festiwalu „Rozwiń talent!” 2016 – wyróżnienie: Ewelina Nowak kl. VId

REGULAMIN KONKURSU LITERACKO-FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ GROCHÓW

dla uczniów klas IV – VI


„MacMillan Primary School Tournament IV”

Zapraszam do wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym turnieju języka angielskiego dla klas IV-VI.
Warunkiem przejścia do kolejnego etapu jest uzyskanie co najmniej 85% z testu.
Konkurs jest bezpłatny.
Zgłoszenia do 23 marca (środa)przyjmuje Magdalena Doromoniec


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Pod hasłem ,,Dziecięcy świat”

  • Klasy 1
    I miejsce -Gabrysia Piekarczyk kl.1d
    II miejsce -Patrycja Stefańczyk -kl. 1b
    III miejsce -Mateusz Skwara – kl. 1e
  • Klasy 2
    I miejsce -Marysia Rzewuska kl.2a
    II miejsce- Joanna Miazga -kl.2c
    III miejsce- Oliwia Kłodzińska -kl.2f
  • Klasy 3
    I miejsce -Amelia Gala kl.3a
    II miejsce- Gaja Urban -kl. 3b
    III miejsce-Bartosz Pękalak – kl. 3b

Dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie!

Laureatom gratulujemy!
organizatorki; B. Koryńska U.Łazicka


 

Nagrody w szkolnych konkursach historycznych nt. „Powstania Warszawskiego”, „Powstania Listopadowego”, „Grochowa” wręczyła Pani Agnieszka Łochowska- Kuś z nauczycielkami reprezentującymi Samorząd Uczniowski Paniami: Żanetą Betlińską i Urszulą Gałką.

BIBLIO SU

Leszek Pałczyński


Wyniki Konkursu Rodzinnego na „Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową”:

I miejsce Mariusz Guzek kl. 4c

II miejsce Kuba Wróblewski kl. I b

III miejsce Julka Plewka kl. IIa

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, na który wpłynęło 61 Waszych prac – bardzo pomysłowych i wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Biblioteka Szkolna i Szkolny Samorząd Uczniowski

I miejsce Mariusz Guzek kl. IVc II miejsce Kuba Wróblewski kl. Ib III miejsce Julka Plewka kl. IIa P1210040 P1210045 P1210046 P1210047 P1210048