Akcje charytatywne

29 maja do naszej Szkoły zawitał pan Mateusz i pani Małgorzata – prowadzący warsztatowe zajęcia dla uczniów przygotowujących się do roli wolontariuszy naszej szkoły. W ramach współpracy warsztatowej gościliśmy również dwie inne szkoły podstawowe. Odwiedzili nas uczniowie SP nr 50 oraz SP nr 73 wraz z opiekunami.

W czasie warsztatów grupa poruszyła ważny temat pracy w zespole i nakreśliła role pełnione przez wolontariuszy.

Nie brakowało również elementów integracji i zabawy oraz pogawędek przy ”słodkim stole”.

Następnie, 7 czerwca kandydaci na wolontariuszy udali się wraz z panią Kutyłą do SP nr 50, gdzie odbyła się druga część warsztatów poświęcona kodeksowi wolontariusza.

W wyprawie tej wzięli udział uczniowie i uczennice klasy 4b, 5a i 5b.

Bardzo się cieszymy, że życzliwych uczniów wciąż przybywa, bo rąk mało, a pracy dużo.

24 i 25 marca w Centrum Wielokulturowym odbyły się dwudniowe warsztaty szkoleniowe Kto na ochotnika?, w których uczestniczyły dwie nauczycielki naszej Szkoły (Pani Kutyła i Pani Jasiak), koordynujące w tym roku szkolnym prace życzliwych uczniów chcących pomagać innym, a w przyszłości chcą zostać również wolontariuszami w naszej Szkole.

W czasie szkolenia Panie dowiedziały się, jak powinien funkcjonować wolontariat w szkole i środowisku lokalnym, zasiadły do stolików eksperckich i wysłuchały porad wieloletnich wolontariuszy działających na terenie Warszawy, poznały prawne i organizacyjne ramy wolontariatu w szkole oraz ustaliły, jak wspólnie decydować i budować zaangażowanie wśród dzieci i młodzieży.

Nawiązały także współpracę z Panem Mateuszem, który będzie nadzorował prace zespołu wolontariackiego w naszej Szkole, i który przeprowadzi warsztaty dla uczniów – przyszłych wolontariuszy.

Tuż po feriach zimowych odbyło się krótkie podsumowanie II tury zbiórki dla Zwierzaków z Mińska.
Akcję zakończył drugi duuuży transport dobroci dla psów i kotów będących pod opieką Fundacji.
Nie będziemy ukrywać, iż w dużej mierze wspomogła nas akcja Samorządu Uczniowskiego, który w dniu 8 lutego zarządził bilety wstępu na dyskotekę w postaci smaczków, saszetek i puszek, które dołączyć mogliśmy do kolejnej wielkiej paki.
W II turze udało nam się zebrać 15 saszetek i 16 puszek mokrej karmy, 12 worków karmy suchej dla psów i kotów, ubranka, obroże, smycze, piłki, piszczałki i kilka pięknych kocyków.
Dodatkowo, zaraz po feriach policzyliśmy, iż w czasie tylko trzech tygodni akcji, zebraliśmy aż 308,68 złotych, dzięki którym pomogliśmy spłacić kolejną niemałą fakturę Fundacji.
Nie udałoby się nam jednak bez WAS! Dziękujemy z całego serca, hau i miau ;)

wolontariusze SP

Jeszcze w grudniu 2016 r., tuż przed Bożym Narodzeniem, ogłoszona została zbiórka darów w ramach szkolnej akcji Psia Gwiazdka.
Dzięki Waszym otwartym na pomoc sercom zebraliśmy dwa wielkie kartony suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, koce i ręczniki, które w przeddzień Świąt pojechały do podopiecznych lokalnej grupy Fundacji Viva – Zwierzaki z Mińska.
Również w ostatni przedświąteczny dzień trójka szkolnych wolontariuszy przekazała zebraną w szkole kwotę aż 284,76 złotych, która zasiliła konto Zwierzaków i pomogły spłacić jedną z ooogromnych faktur za ich leczenie.
Zerknijcie też, gdzie dotarły Wasze dwa ogrooomne prezenty:

W każdym roku szkolnym organizowane są w naszej placówce akcje charytatywne na rzecz potrzebujących. Uwrażliwiają one dzieci na potrzeby innych, uczą empatii oraz postaw prospołecznych, a także wrażliwości na los zwierząt.

Aktualnie (bezterminowo) zbieramy nakrętki/korki plastikowe dla psów ze schroniska. Nakrętki prosimy wrzucać do kartonu, który znajduje się przy pokoju nauczycieli WF`u.

POLA NADZIEI
Ośrodek Hospicjum Domowe NZOZ Księży Marianów w Warszawie opiekuje się ludźmi w terminalnej fazie choroby nowotworowej, by dać im i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa, że nie są zostawieni samym sobie w chorobie. Celem “Pól Nadziei” jest pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych na bieżące funkcjonowanie Ośrodka czy edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz osobami w żałobie.  W naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy  na ten cel.  W zamian za przekazane pieniądze otrzymaliśmy cebulki żonkili, które zasadziliśmy przed szkołą.